Kyvyt Esiin presented by Remeo tulokset Kemiöstä

Kemiössä WG-stablesilla käydyn Kyvyt Esiin presented by Remeo -karsintatilaisuuden tuloslista pdf-muodossa ohessa.

Gold Meadows Ginger sai kvaalit (7,92) syksyllä Ratsastuskeskus Ainossa pidettävään finaaliin hyppyjen osalta. Lämminverinen Shatina Diarosa saavutti myös finaalirajan ylittävän tuloksen sekä hypyissä (8,12) että askellajeissa (7,83), mutta se ei ole kantakirjaltaan finaalikelpoinen. 

Kyvyt Esiin presented by Remeo tulokset Ypäjä

Syksyn Kyvyt Esiin presented by Remeo -finaaliin ovat Ypäjällä 19.5. pidetyssä kevään viimeisessä karsintatilaisuudessa kvaalanneet askellajeissa Diva la Rose, Fairuza, Katallin Feranza, Monday Myrtle, Morninglight ja Sancello.

Hypyissä finaaliin vaadittavan vähintään 7,75 pisteen keskiarvotuloksen saivat Chacoon’s Girl, Dark Rebel M, Diorbhail, Fairuza, Grand Diamant FLK ja Varra Cotta.

FWB-yhdistyksen 3-vuotistestin rakennearvostelun lupaava estehevonen -diplomirajan ylitti Dark Rebel M ja lupaava askellajihevonen -diplomirajan ylitti Diva la Rose.

Tulokset ja hevosten sukutiedot löytyvät oheisesta pdf-tiedostosta.

Tulokset Kyvyt Esiin presented by Remeo -karsinnoista Hämeenkyröstä, Lohjalta, Sotkamosta ja Turengista

Syksyn finaaliin neljässä edellisten tulosten julkaisun jälkeen pidetyssä karsintatilaisuudessa ovat kvaalanneet askellajeissa Bastiani K, Fraulein T, Ginger Velvet, Glomour Friend, Gold Meadow’s Boy, Katti’s Queen of Dance, KOM Ace of Spade, KOM Conquistador, KOM Jackpot, KOM Queen of Hearts, Million May, Qualitas, Riverbank Sarouche, Rock Deniro CG, San Sebastian RB sekä Sando Philip ja hypyissä Bastiani K, Beldaran, Callis H, Calliscoe, Cesaro, Conradh, Diamant de Birkhill, Floris Last Dream S, Girasol Adams, Katti’s Perfect Touch, Katti’s Queen of Dance, Larissa Rose S, Lovejoy L, Lucas Stone, Luftballon H, Qualitas, Riverbank Nagoya, Riverbank Sarouche sekä Winner H.

Tulokset tarkempine hevostietoineen paikkakuntakohtaisesti oheisissa liitteissä:

Hameenkyrö, Ratsureipas Oy

Lohja Heinästila

Sotkamo Vuokatin Ratsastuskoulu

Turenki Equibalans-areena

Kyvyt Esiin presented by Remeo tulokset Talli Wist, Lohja

Lohjassa Talli Wistillä käydyn Kyvyt Esiin presented by Remeo -karsinnan tulokset oheisessa liitteessä. Syksyn finaaliin kvaalasi askellajeissa 2-vuotias tamma Lykkeroo (Ludwig v. Bayern – Kendra – Nekton). Lykkeroo kvaalasi myös estepuolen hyppyfinaaliin, johon vaadittavan vähintään 7,75 tuloksen saivat myös Cicerada (2-vuotias tamma, Cicero Z – Cala Ratiada – Carismo) sekä 3-vuotiaat Cornet’s Lady (tamma, Cornet Obolensky – Aljano’s Lady – Aljano) ja Étoile Polaire Pau (ori, Quick Orion d’Elle 189 – Pogosta – Jetset-D 145).

FWB-päivän tulokset

FWB-päivä pidettiin 5.5. 2019 Savijärven kartanolla. Esteluokkien tulokset löytyvät Equipesta osoitteesta https://online.equipe.com/fi/competitions/30570 ja koululuokat osoitteesta https://online.equipe.com/fi/competitions/30571.

Match Shown parhaat tulokset:
I: Karamba, esittäjänä Rebecca Kangashaka
II: Cavy’s Fandago, Anne Kokkari
III: HS Patronick Miris, Kim Kannela
paras otsatukka: Prince Alfred, Mervi Lautainen
päivän symppis: Flowzone Arnold, Heidi Pihlaja

Koko päivän paras FWB oli Cavy’s Fandango (For Enjoy Ask Z 146 – Mazurka Q Swe 1935 – Master 129), omistaja ja kasvattaja Jenni Jusi.

FWB-päivän aikataulu

FWB-päivä 5.5.2019 Savijärven kartanolla

 

Luokka 1a, Prix de Horse & Rider, klo 10.00

Helppo C:1 2000, avoin ratsukoille jotka eivät ole sijoittuneet 2-tasolla kaudella 2018

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

10.00 1. Aspelin Heidi, SG Fillette 2702 (1) FWB

10.06 2. Hutukka Jessi, SG Kayenne (2) FWB

10.12 3. Pihlava Heidi, Flowzone Arnold (3) Welsh Sec.C

10.18 4. Rantanen Katri, Cosmos ST (4) FWB

10.24 5. Skyttä Tiija, Toyboy (5) Suomalainen Ratsuponi

10.30 6. Rebecca Kangashaka, Karamba (6) Eestiläinen Ratsuponi

10.36 7. Wikström Nina, SG Iriana 2867 (7) FWB

 

Luokka 1b, Prix de Horse & Rider

Helppo C:1 2000, avoin kaikkien ratsastuskoulujen oppilaille ratsastuskoulujen hevosilla / poneilla

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

10.00 1. Hannula Leena, SG Iriana 2867 (7) FWB

10.06 2. Henriksson Ida, SG Espada 2652 (8) FWB

10.12 3. Koskelainen Sofia Amanda, Annabella (9) poni

10.18 4. Mäki Riikka, SG Freixenette 2982 (10) FWB

10.24 5. Murtomäki Jonna, SG Fillette 2702 (1) FWB

 

Luokka 2, Prix de Horse & Rider

Helppo B K.N. Special 2009, avoin ratsukoille jotka eivät ole sijoittuneet 2-tasolla (tai korkeammalla) kaudella 2018

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

10.40 1. Hakuli Noora, Floris (11) hevonen

10.46 2. Havola Kaisa, Kalifa (12) Latvian Sport Horse

10.52 3. Hurskainen Iitu, Mon Laurette 2980 (13) FWB

10.58 4. Laatikainen Amelia, Hiza (14) Trakehner

11.04 5. Niemistö Jemina, SG Lacrosse 3065 (15) FWB

11.10 6. Rantanen Katri, Cosmos ST (4) FWB

11.16 7. Winqvist Anna, KOD Ravaganzya (16) FWB

11.22 8. Tuomikoski Eira, Milan (17) hevonen

11.28 9. Silvennoinen Marika, Floris (11) hevonen

 

Luokka 3, Prix de Horse & Rider

Helppo A FEI:n CCI/CIC* A-kenttäkilpailuohjelma 2009, avoin ratsukoille jotka eivät ole sijoittuneet 3-tasolla (tai korkeammalla) kaudella 2018

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

11.40 1. Juntunen Mervi, Kurganas (18) Trakehner

11.45 2. Kokkari Anne, Cavy’s Fandango (19) FWB

11.50 3. Niemistö Jemina, Askalon (20) Saksalainen Ratsuponi

11.55 4. Ström Linda, Cliff II (21) Torinhevonen

 

Luokka 4, Prix de Horse & Rider

Vaativa B:0 2009, avoin kaikille. Max 20 starttia.

 

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

12.10 1. Aalto Elina, Sonnenschein (22) FWB

12.17 2. Jusi Jenni, Cavy’s Fandango (19) FWB

12.24 3. Stenback Sanna, Bearwood San Fransisco (23) FWB

 

10.40 Luokka 5, Prix de Horse & Rider

Ryhmäratsastus, Laatuarvostelun ohjelma 2016, avoin 4-5-vuotiaille hevosille, jotka ovat oikeutettuja osallistumaan Laatuarvosteluun 2019

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Mönkkönen Sara, Kyrö Hot Sway (24) FWB
  2. Ojala Janita, Westongraph (25) FWB
  3. Rautio-Härkönen Heta, Daylight Dan (27) FWB

 

12.45 Luokka 6, Prix de Solheds

60 cm Clear Round (A.0.0)

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Maria Lindroos, Fairly Ginger 2178 (28) FWB
  2. Harju Catharina, SG O’Jet (29) FWB
  3. Niemistö Leena, SG Dream On 2649 (30) FWB
  4. Rebecca Kangashaka, Karamba (6) Eestiläinen Ratsuponi
  5. Ukkonen Linnea, Fairly Ginger 2178 (28) FWB
  6. Prince Alfred, Mervi Lautiainen (37) hevonen

 

13.05 Luokka 7, Prix de Solheds

70 cm 367.1

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Luukkanen Senni, Molbert (34) risteytys (pieni poni)
  2. Hurskainen Iitu, Horshaka Emmanuelle (32) Newforest (iso poni)
  3. Hutukka Jessi, SG Kayenne (2) FWB
  4. Hyökki Annette, Koivula Con Corretto (33) Lämminverinen ratsuhevonen
  5. Laatikainen Amelia, Hiza (14) Trakehner
  6. Lillqvist Anna, SG Dream On 2649 (30) FWB
  7. Grönholm Lydia, SG Hawaij Princess 2866 (31) FWB
  8. Mahmood Roshana, Ditta (35) Puolalainen lämminverinen ratsuhevonen
  9. Pennanen Saga, SG Maracas (36) FWB
  10. Prince Alfred, Mervi Lautiainen (37) hevonen

 

13.30 Luokka 8, Prix de Solheds         

80 cm Arv. 367.1

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Luukkanen Senni, Molbert (34) risteytys (pieni poni)
  2. Mahmood Roshana, Notka (35) Wielkopolski

 

13.40 Luokka 9, Prix de Solheds

90 cm Arv.367.1

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Kurganas, Mervi Juntunen (18) Trakehner

 

Match Show vapaassa järjestyksessä 11.00-12.30

Annabella, Sofia Koskelainen

Askalon, Leena Niemistö

Cavy’s Fandago, Jenni Susi

HS Patronick Miris, Sari Lahtinen

Karamba, Rebecca Kangashaka

Kurganas, Mervi Juntunen

Leijonamielen Afrodite, Rebecca Kangashaka

Prince Alfred, Mervi Lautiainen

SG Lacrosse, Jasmine Niemistö

SG Hawaij Princess, Lydia Grönholm

SG Iriana, Nina Wikström

SG Kayenne, Jessi Hutukka

SG O’Jet, Catharina Harju

Wicky’s Florinz S, Ulla Järvinen

Z’Bay My Wildest Dream, Sari Lahtinen