FWB-päivä 5.5.2019 Savijärven kartanolla

 

Luokka 1a, Prix de Horse & Rider, klo 10.00

Helppo C:1 2000, avoin ratsukoille jotka eivät ole sijoittuneet 2-tasolla kaudella 2018

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

10.00 1. Aspelin Heidi, SG Fillette 2702 (1) FWB

10.06 2. Hutukka Jessi, SG Kayenne (2) FWB

10.12 3. Pihlava Heidi, Flowzone Arnold (3) Welsh Sec.C

10.18 4. Rantanen Katri, Cosmos ST (4) FWB

10.24 5. Skyttä Tiija, Toyboy (5) Suomalainen Ratsuponi

10.30 6. Rebecca Kangashaka, Karamba (6) Eestiläinen Ratsuponi

10.36 7. Wikström Nina, SG Iriana 2867 (7) FWB

 

Luokka 1b, Prix de Horse & Rider

Helppo C:1 2000, avoin kaikkien ratsastuskoulujen oppilaille ratsastuskoulujen hevosilla / poneilla

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

10.00 1. Hannula Leena, SG Iriana 2867 (7) FWB

10.06 2. Henriksson Ida, SG Espada 2652 (8) FWB

10.12 3. Koskelainen Sofia Amanda, Annabella (9) poni

10.18 4. Mäki Riikka, SG Freixenette 2982 (10) FWB

10.24 5. Murtomäki Jonna, SG Fillette 2702 (1) FWB

 

Luokka 2, Prix de Horse & Rider

Helppo B K.N. Special 2009, avoin ratsukoille jotka eivät ole sijoittuneet 2-tasolla (tai korkeammalla) kaudella 2018

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

10.40 1. Hakuli Noora, Floris (11) hevonen

10.46 2. Havola Kaisa, Kalifa (12) Latvian Sport Horse

10.52 3. Hurskainen Iitu, Mon Laurette 2980 (13) FWB

10.58 4. Laatikainen Amelia, Hiza (14) Trakehner

11.04 5. Niemistö Jemina, SG Lacrosse 3065 (15) FWB

11.10 6. Rantanen Katri, Cosmos ST (4) FWB

11.16 7. Winqvist Anna, KOD Ravaganzya (16) FWB

11.22 8. Tuomikoski Eira, Milan (17) hevonen

11.28 9. Silvennoinen Marika, Floris (11) hevonen

 

Luokka 3, Prix de Horse & Rider

Helppo A FEI:n CCI/CIC* A-kenttäkilpailuohjelma 2009, avoin ratsukoille jotka eivät ole sijoittuneet 3-tasolla (tai korkeammalla) kaudella 2018

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

11.40 1. Juntunen Mervi, Kurganas (18) Trakehner

11.45 2. Kokkari Anne, Cavy’s Fandango (19) FWB

11.50 3. Niemistö Jemina, Askalon (20) Saksalainen Ratsuponi

11.55 4. Ström Linda, Cliff II (21) Torinhevonen

 

Luokka 4, Prix de Horse & Rider

Vaativa B:0 2009, avoin kaikille. Max 20 starttia.

 

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

12.10 1. Aalto Elina, Sonnenschein (22) FWB

12.17 2. Jusi Jenni, Cavy’s Fandango (19) FWB

12.24 3. Stenback Sanna, Bearwood San Fransisco (23) FWB

 

10.40 Luokka 5, Prix de Horse & Rider

Ryhmäratsastus, Laatuarvostelun ohjelma 2016, avoin 4-5-vuotiaille hevosille, jotka ovat oikeutettuja osallistumaan Laatuarvosteluun 2019

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Mönkkönen Sara, Kyrö Hot Sway (24) FWB
  2. Ojala Janita, Westongraph (25) FWB
  3. Rautio-Härkönen Heta, Daylight Dan (27) FWB

 

12.45 Luokka 6, Prix de Solheds

60 cm Clear Round (A.0.0)

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Maria Lindroos, Fairly Ginger 2178 (28) FWB
  2. Harju Catharina, SG O’Jet (29) FWB
  3. Niemistö Leena, SG Dream On 2649 (30) FWB
  4. Rebecca Kangashaka, Karamba (6) Eestiläinen Ratsuponi
  5. Ukkonen Linnea, Fairly Ginger 2178 (28) FWB
  6. Prince Alfred, Mervi Lautiainen (37) hevonen

 

13.05 Luokka 7, Prix de Solheds

70 cm 367.1

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Luukkanen Senni, Molbert (34) risteytys (pieni poni)
  2. Hurskainen Iitu, Horshaka Emmanuelle (32) Newforest (iso poni)
  3. Hutukka Jessi, SG Kayenne (2) FWB
  4. Hyökki Annette, Koivula Con Corretto (33) Lämminverinen ratsuhevonen
  5. Laatikainen Amelia, Hiza (14) Trakehner
  6. Lillqvist Anna, SG Dream On 2649 (30) FWB
  7. Grönholm Lydia, SG Hawaij Princess 2866 (31) FWB
  8. Mahmood Roshana, Ditta (35) Puolalainen lämminverinen ratsuhevonen
  9. Pennanen Saga, SG Maracas (36) FWB
  10. Prince Alfred, Mervi Lautiainen (37) hevonen

 

13.30 Luokka 8, Prix de Solheds         

80 cm Arv. 367.1

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Luukkanen Senni, Molbert (34) risteytys (pieni poni)
  2. Mahmood Roshana, Notka (35) Wielkopolski

 

13.40 Luokka 9, Prix de Solheds

90 cm Arv.367.1

Avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet kansallisesti

Kilpailija, Ratsu (hevosnumero)

  1. Kurganas, Mervi Juntunen (18) Trakehner

 

Match Show vapaassa järjestyksessä 11.00-12.30

Annabella, Sofia Koskelainen

Askalon, Leena Niemistö

Cavy’s Fandago, Jenni Susi

HS Patronick Miris, Sari Lahtinen

Karamba, Rebecca Kangashaka

Kurganas, Mervi Juntunen

Leijonamielen Afrodite, Rebecca Kangashaka

Prince Alfred, Mervi Lautiainen

SG Lacrosse, Jasmine Niemistö

SG Hawaij Princess, Lydia Grönholm

SG Iriana, Nina Wikström

SG Kayenne, Jessi Hutukka

SG O’Jet, Catharina Harju

Wicky’s Florinz S, Ulla Järvinen

Z’Bay My Wildest Dream, Sari Lahtinen